Rozjasněte svou terasu s velkými květináči – tipy a inspirace


Velké květináče jsou ideální pro terasu

Velké květináče jsou skvělou volbou pro terasu. Díky nim můžete vytvořit živoucí zeleň, která bude okrasou vaší terasy. Pokud chcete, aby vaše terasa vypadala skvěle, měli byste zvolit květináče, které budou odpovídat stylu vaší terasy.

Volba rostlin do květináčů

Volba rostlin do květináčů je velmi důležitá. Měli byste zvolit rostliny, které budou odpovídat podmínkám na vaší terase. Pokud máte terasu na slunci, můžete zvolit rostliny, které mají rády slunce. Pokud máte terasu v polostínu, můžete zvolit rostliny, které snáší stín. Vhodné jsou například petúnie, pelargonie, fuchsie, ale i trvalky jako například ostřice, sázava nebo třtina.

Zvolte správnou velikost květináče

Správná velikost květináče je velmi důležitá pro růst rostlin. Pokud zvolíte příliš malý květináč, rostliny se nebudou moci rozrůst a budou se dusit. Pokud zvolíte příliš velký květináč, rostliny se budou přemnožovat a bude se jim špatně udržovat vlhkost. Proto je důležité zvolit správnou velikost květináče pro každou rostlinu zvlášť.

Navštivte náš eshop

Pokud hledáte inspiraci pro svou terasu, navštivte náš eshop na starsinprague.cz. Nabízíme široký výběr květináčů a rostlin pro terasu, které vám pomohou vytvořit dokonalou zahradu na terase. Navíc vám poradíme s výběrem rostlin a květináčů, abyste měli terasu, která bude okrasou vašeho domova.

Publikováno
V rubrikách Rilke