Jak vybrat správné zrcadlo na stěnu?

Zrcadlo na stěnu je nejen praktickým doplňkem interiéru, ale také dokáže opticky zvětšit prostor a dodat mu světlosti. Jak ale vybrat to správné zrcadlo?

Rozměry zrcadla

Prvním krokem je určit, jak velké zrcadlo potřebujete. Pokud máte malý prostor, volte menší zrcadlo, které ho opticky zvětší. Naopak větší zrcadlo bude vhodné do prostornějších místností. Důležité je také zohlednit výšku a šířku stěny, na kterou zrcadlo plánujete umístit.

Styl zrcadla

Zrcadlo by mělo ladit s celkovým stylem interiéru. Pokud máte moderní byt, volte zrcadlo s minimalistickým rámem. Pokud preferujete rustikální styl, zvolte zrcadlo s dřevěným rámem. Pokud máte rádi luxusní kousky, můžete zvolit zrcadlo s pozlaceným rámem.

Umístění zrcadla

Umístění zrcadla je také důležité. Pokud chcete zrcadlo umístit nad umyvadlo v koupelně, volte zrcadlo s voděodolným rámem. Pokud chcete zrcadlo umístit v obývacím pokoji, volte zrcadlo s dekorativním rámem. Důležité je také zohlednit osvětlení, aby zrcadlo bylo dostatečně osvětlené.

Při výběru zrcadla nezapomeňte na jeho funkčnost, estetickou hodnotu a praktičnost. Zrcadlo na stěnu dokáže výrazně ovlivnit celkový vzhled místnosti, takže si vybírejte pečlivě.

Pokud hledáte kvalitní zrcadlo na stěnu, navštivte náš eshop s nábytkem.

Publikováno
V rubrikách Rilke